WSAVA GNC zaktualizowała swój Globalny Zestaw Narzędzi Żywieniowych - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

WSAVA GNC zaktualizowała swój Globalny Zestaw Narzędzi Żywieniowych

gnc
Światowe Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt (WSAVA) i Globalny Komitet ds. Żywienia (Global Nutrition Committee, GNC) udostępnili nowe materiały w swoim Globalnym Zestawie Narzędzi Żywieniowych, który ma pomóc edukować klientów w praktykach weterynaryjnych na temat doboru optymalnego sposobu żywienia swoich psów i kotów.

Aktualizacja dotyczy działu „Wybór karmy dla zwierząt domowych” , ponieważ zwykle opiekunowie uważają, że lista składników to najważniejszy czynnik decydujący o wyborze karmy dla zwierząt, a jednak skład karmy nie daje pewności, że jest ona dobrej jakości i że została skomponowana pod okiem wykwalifikowanego dietetyka. W aktualizacji wskazano najbardziej przydatne informacje, które można wyczytać z etykiety produktu i podkreślono, że na opakowaniu powinny znaleźć się dane kontaktowe producenta w przypadku, gdy klient ma jakieś pytania. Aktualizacja ma za zadanie również przypomnieć lekarzom weterynarii i opiekunom zwierząt o korzyściach, ale i ograniczeniach oświadczeń Stowarzyszenia Amerykańskich Urzędników Kontroli Pasz (AAFCO).

W związku z rosnącą popularnością „surowego odżywiania”, GNC stworzyło także nową, infografikę, aby zilustrować potencjalne zagrożenia związane ze stosowaniem surowej żywności w diecie zwierząt domowych. Obydwie są dostępne do bezpłatnego pobrania, wraz z innymi narzędziami z Zestawu Narzędzi Żywieniowych GNC, na stronie WSAVA.

Jak mówi współprzewodnicząca WSAVA GNC Dr Marge Chandler DVM, MS, MANZCVS, DACVN, DACVIM, MRCVS ‒ Właściciele chcą jak najlepiej dla swoich zwierząt, ale jest tak wiele mylących lub po prostu błędnych informacji, że może być im trudno znaleźć właściwą drogę. Weterynaryjne zespoły opieki zdrowotnej powinny, oczywiście, być pierwszym miejscem, do którego opiekunowie zwracają się o poradę w sprawie żywienia i, mamy nadzieję, że odkryją te materiały edukacyjne, które stworzyliśmy w naszym Zestawie narzędzi, wraz z Globalnymi Wytycznymi Żywieniowymi WSAVA, i dadzą im one podstawy, aby zaangażować się aktywnie z opiekunami w temat żywienia i nakierować ich na właściwą drogę do żywienia swoich zwierząt domowych odpowiednią i dobrze skomponowaną dietą.

Globalny Komitet Żywienia WSAVA promuje znaczenie wysokiej jakości żywienia zwierząt towarzyszących i zaleca, aby lekarze weterynarii przeprowadzali ocenę żywieniową u każdego zwierzęcia podczas każdej wizyty. Opowiada się również za włączeniem żywienia jako przedmiotu do wszystkich programów nauczania lekarzy weterynarii i pielęgniarek weterynaryjnych/techników weterynarii. W pełni niezależny w swojej pracy GNC jest współprowadzony przez Marge Chandler i Gregg’a Takashima DVM, właściciela i klinicystę w Parkway Veterinary Hospital w Oregonie, USA. Członkowie Komitetu to lekarze weterynarii z całego świata, którzy pełnią różne funkcje w zawodzie, prowadzą wykłady i publikują materiały na temat wszystkich aspektów żywienia zwierząt towarzyszących.

Praca GNC jest hojnie wspierana przez Instytut Purina, Hill’s Pet Nutrition oraz Royal Canin.Źródło: informacja prasowa

Czytaj także: Sprawozdanie – 45. Światowy Kongres Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.