Robert Kaszyński ponownie obejmuje funkcję przewodniczącego zarządu POLPROWET - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Robert Kaszyński ponownie obejmuje funkcję przewodniczącego zarządu POLPROWET

robert kaszyński
Robert Kaszyński
Zebranie Członków Polskiego Stowarzyszenia Producentów i Importerów Leków Weterynaryjnych POLPROWET ponownie powołało na stanowisko przewodniczącego zarządu Roberta Kaszyńskiego.  

W dniu 16.05.2023 r. odbyło się zebranie członków Stowarzyszenia POLPROWET, na którym powołano przewodniczącego zarządu. Został nim Robert Kaszyński. Obejmując funkcję, przewodniczący podkreślił znaczenie dotychczasowych osiągnięć stowarzyszenia i wyzwania jakie czekają POLPROWET w nadchodzących latach. 

 – Chciałem serdeczne podziękować wszystkim członkom naszej organizacji za olbrzymie wyróżnienie i zaufanie jakim ponownie mnie obdarzyli. Reprezentowanie interesów szesnastu wiodących firm weterynaryjnych na polskim rynku to duży zaszczyt, ale też wyzwania w obliczu zmiany prawa czy dynamicznej sytuacji geopolitycznej.  
Jestem dumny z tego co już osiągnęliśmy, ale dostrzegam także wyzwania jakie czekają na nas w najbliższych latach. Polska to największy w Europie rynek produkcji drobiu, trzeci pod względem liczebności psów i kotów i jeden z najszybciej rozwijających się rynków leków i usług dla zwierząt towarzyszących. Realizując cele związane z ideą #JednoZdrowie, przyczyniamy się do odpowiedzialnego gospodarowania lekami w trosce o zdrowie zarówno zwierząt jak i ludzi – podsumowuje Robert Kaszyński, przewodniczący zarządu stowarzyszenia POLPROWET. 

Robert Kaszyński złożył także podziękowania członkom zarządu oraz ekspertom z 16 firm członkowskich zaangażowanym w prace zespołów roboczych a także Radosławowi Knapowi, który pełni obowiązki sekretarza generalnego stowarzyszenia. Przywitał także Adrianę Kalinowską z firmy Zoetis, która została wybrana do Zarządu POLPROWET w miejsce Grzegorza Świerczyńskiego.

Obecny skład Zarządu POLPROWET: 
  1. Robert Kaszyński (MEDiVET) – Przewodniczący Zarządu 
  2. Adriana Kalinowska (Zoetis) – Członkini Zarządu  
  3. Aleksandra Bubas-Klimkiewicz (Hipra) – Członkini Zarządu 
  4. Cyryl Przybył (Vetoquinol) –  Skarbnik, Członek Zarządu  
  5. Jan Grabiński-Baranowski (VIRBAC) – Członek Zarządu 

POLPROWET reprezentuje 16 wiodących producentów i generalnych dystrybutorów leków i szczepionek dla zwierząt, obejmując ponad 85% polskiego rynku. Reprezentanci branży zrzeszeni w stowarzyszeniu na co dzień zapewniają lekarzom weterynarii środki do opieki nad milionami zwierząt w Polsce. Organizacja ta współpracuje ze swoim europejskim odpowiednikiem Animal Health Europe, realizując wspólne statutowe cele.

Źródło: Informacja prasowa

Czytaj także: Zmiany w cennikach rejestracji leków weterynaryjnych

Komentarze

Znajdź swoją kategorię

2250 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Diagnostyka
Diagnostyka
reklama

Weterynaria w Terenie

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.