Program Mozart przyznał granty naukowcom z UPWr - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Program Mozart przyznał granty naukowcom z UPWr

program mozart

Program Mozart ma na celu wspieranie współpracy lokalnych firm z badaczami z Wrocławksich uczelni. W tym roku naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zdobyli aż 6 grantów z programu Mozart. Jak napisano na oficjalnej stronie Uniwersytetu „Projekty dotyczą m.in. ocen oddziaływania inwestycji na krajobraz, urządzenia do pomiaru parametrów drogi szynowej wraz z oprogramowaniem czy testów weterynaryjnych.”

To już 9 edycja programu, w której 31 partnerów naukowo-biznesowych otrzyma dofinansowanie w ramach wsparcia współpracy przedsiębiorców i naukowców przez Wrocławskie Centrum Akademickie. Pomysłodawcą programu był prezydent Wrocławia. Od początku inicjatywy wsparcie otrzymało ponad 200 przedsięwzięć, które spełniały warunki konkursu – czyli rozwijały przedsiębiorczość w mieście i urzeczywistniały pomysły, które powstawały na wrocławskich uczelniach.

W tegorocznej edycji programu Mozarta dofinansowanie otrzymali następujący naukowcy z UPWr, którzy będą wspólpracować z wymienionymi firmami:
  • Dr Paweł Dąbek z firmą Ansee Consulting Michał Jaśkiewicz,
  • prof. Piotr Krajewski z PHU Dworniczak,
  • dr Paweł Bogusławski ze spółką informatyczną SHH,
  • dr Izabela Wilczyńska ze spółką Geoster,
  • prof. Aleksandra Pawlak z Vetlab,
  • prof. Michał Dzięcioł z przychodnią weterynaryjną Interwet.

Spośród wyżej wymienionych naukowców dwoje z nich – prof. Aleksandra Pawlak i prof. Michał Dzięcioł pochodzą z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UPWr.

Pani prof. Aleksandra Pawlak z Zakładu Farmakologii nawiąże współpracę z firmą Vetlab. Pani profesor posiada doświadczenie w badaniach cytometrycznych u zwierząt z nowotworami. Jak podkreśla „Immunofenotypizacja chłoniaków i białaczek u psów była jednym z aspektów mojej pracy doktorskiej”, jednak poza publikowaniem wyników badań chciałaby przełożyć tę wiedzę na czyny i stworzyć nowoczesną metodę diagnostyczną, która pozwoli dokładnie określić typ komórek nowotworowych.

Drugim naukowcem jest prof. Michał Dzięcioł z Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich, który będzie prowadził badania z przychodnią weterynaryjną Interwet odnośnie możliwości „stosowania techniki neuromodulacji z wykorzystaniem aparatu Alpha Stim w terapii zaburzeń behawioralnych oraz jako niefarmakologicznej metody leczenia bólu u zwierząt”. Profesor chce sprawdzić jak metoda stosowana do leczenia bólu, depresji, bezsenności i stresu pourazowego u ludzi sprawdzi się u zwierząt. Innowacyjna metoda terapeutyczna oparta jest na stymulacji niskoprądową MET.

Źródło: Naukowcy z UPWr z grantami Mozart

Czytaj także: Naukowcy z UPWr kierownikami specjalizacji dla Lekarzy Weterynarii

Znajdź swoją kategorię

2605 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.