Do 23 maja trwa Tydzień Przyrodników na UPWr! - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Do 23 maja trwa Tydzień Przyrodników na UPWr!

Tydzień Przyrodników
fot. https://upwr.edu.pl/

W tym roku Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu obchodzi 70-lecie istnienia. Z tej okazji w dniach 17-23 maja odbędzie się Tydzień Przyrodników, na którym, jak podkreśla rektor UPWr prof. Jarosław Bosy ‒ naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu będą dzielić się z uczestnikami faktami, a nie opiniami, gdyż w czasie pandemii jesteśmy narażeni na fake newsy i zalewani informacjami, których nie sposób zweryfikować.

Tydzień Przyrodników to dobry moment na spotkanie z naukowcami, którzy na codzień zajmują się badaniami nad żywieniem ludzi, chorobami roślin, medycyną weterynaryjną, zmianami klimatu, które związane są z aktywnością człowieka, ale i gospodarką odpadami. W ciągu 7 dni naukowcy podzielą się swoją wiedzą ze wszystkimi uczestnikami Tygodnia Przyrodników na UPWr. W programie przewidziane są również warsztaty, konsultacje i wycieczki. Na każdą z wymienionych atrakcji obowiązywać będą vouchery, które można zdobyć na mediach społecznościowych uczelni ‒ facebooku i instagramie, oraz mailowo od ekspertów.

Spotkania z poradami ekspertów odbywać się będą w Centrum Dydaktyczno-Naukowym UPWr (pl. Grunwaldzki 24A), organizatorzy proszą by ze względu na sytuację pandemiczną wybierać również konsultacje telefoniczne.

Każdego dnia obowiązywać będzie inny temat przewodni.

W poniedziałek 17 maja tematem będą „Zwierzęta w domu i w mieście”. Już od 8 rano eksperci będą udzielać porad z zakresu żywienia zwierząt towarzyszących, ich problemów ortopedycznych. Ponadto uczestnicy dowiedzą się jak zbudować swoje pierwsze terarrium i poznają tajemnice pszczół w mieście. Podczas konsultacji telefonicznych będzie można uzyskać vouchery do Wrocławskiego zoo i uczelnianej pasieki.

W piątek 21 maja tematem przewodnim będzie akcja „Adoptuj, nie kupuj”, w trakcie której każda osoba, która weźmie udział w akcji, dostanie specjalistyczną karmę i pakiet porad pielegnącyjnych i żywieniowych od specjalistów z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UPWr.

Jak mówi dr Dorota Sikora – 70 voucherów na badania weterynaryjne i karmę dla psów i kotów powędruje do sześciu organizacji prozwierzęcych – Ekostraży, Grupy Ratuj, Oleśnickie Bidy, Dwa Plus Cztery, Pręgowane i skrzydlate oraz Fundacji Neko – a za ich pośrednictwem do osób, które zdecydują się na adopcję starszych zwierzaków, bo one na nowych właścicieli czekają najdłużej.

Tego dnia specjaliści podczas telefonicznych konsultacji będą również wyjaśniać problemy gastroenterologiczne psów i kotów, będą odpowiadać na pytania odnośnie problemów zwierząt egzotycznych, dotyczące rozrodu, ale i tłumaczyć zasady profilaktyki ‒ szczepień i odrobaczania.

Godziny konsultacji i numery telefonów pod jakie należy dzwonić znajdują się na oficjalnej stronie wydarzenia Uczelni.

Źródło: 70-lecie UPWr, czyli przyrodnicy dla wrocławian

Czytaj także: I Krajowa Studencka Konferencja Chirurgii Weterynaryjnej “Lancet”

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.