Nowość! Kurs anestezjologiczny dla lekarzy weterynarii ‒ zobacz! - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Nowość! Kurs anestezjologiczny dla lekarzy weterynarii ‒ zobacz!

kurs anestezjologiczny

Kurs składa się z czterech lekcji anestezjologicznych, które stanowią wygodne, wyczerpujące, praktyczne źródło wiedzy na temat bezpiecznego i skutecznego znieczulania zwierząt.

Lekarze coraz częściej chcą korzystać z nowoczesnych procedur anestezjologicznych, aby zwiększyć bezpieczeństwo swoich pacjentów podczas zabiegów. Aby to zrobić, potrzebna jest nie tylko znajomość odpowiednich schematów znieczuleń, środków farmakologicznych nowej generacji oraz nowoczesnego sprzętu anestezjologicznego, ale przede wszystkim praktyczna wiedza.

Kurs anestezjologiczny skierowany jest do lekarzy weterynarii zainteresowanych anestezjologią, którzy samodzielnie znieczulają pacjentów w swoich gabinetach. Kurs przeznaczony jest zwłaszcza dla osób stawiających pierwsze kroki w anestezjologii oraz takich, dla których znieczulenie jest dodatkową czynnością podczas zabiegów czy operacji i nie czują się w tym zbyt pewnie.

Wiedza jaką zdobędziesz na kursie:

  • jak prawidłowo ,,krok po kroku” przygotować pacjenta do zabiegu i wykonać znieczulenie,
  • jakie są rodzaje i schematy znieczuleń,
  • co jest niezbędne do przeprowadzenia znieczulenia i jakie leki stosować,
  • jak należy monitorować pacjenta i jak reagować w różnych sytuacjach,
  • jak przeprowadzić sedację, analgosedację i znieczulenie ogólne.

Prowadzący

lek. wet. Robert Michał Kraczkowski

Członek Association of Veterinary Anesthesist, International Veterinary Academy of Pain Management, Association of Exotic Mammal Veterinarians, przewodniczący Sekcji Anestezjologii Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt.

W 2009 roku ukończył Technikum Weterynaryjne we Wrześni. Następnie rozpoczął studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Naukę kontynuował na Uniwersytecie Medycyny Weterynaryjnej w Wiedniu (Veterinärmedizinische Universität Wien). W czasie studiów odbył kilkunastomiesięczny staż w Anaesthesiology and Perioperative Intensiv-Care Medicine VetMedUni Vienna. Następnie jako stażysta praktykował w Klinice Małych Zwierząt, Koni i Przeżuwaczy na Wydziale Weterynaryjnym Freie Universität w Berlinie. Wykładowca na kongresach zagranicznych i krajowych. Ukończył dwustopniowy kurs anestezjologii weterynaryjnej organizowany przez European School for Advanced Veterinary Studies Luxemburg. Od 2015 r. pracuje w Klinice Weterynaryjnej „Szmaragdowa 24/7” w Lublinie oraz współpracuje z innymi praktykami, w których znieczula pacjentów. Jest autorem artykułów o tematyce anestezjologicznej. Ponadto prowadzi szkolenia i autorskie warsztaty praktyczne, seminaria i wykłady z zakresu anestezjologii weterynaryjnej w Polsce i za granicą.

Partnerzy szkoleniaWięcej informacji i dodatkowe broszury dostępne na oficjalnej stronie kursu.

kurs anestezjologiczny

kurs anestezjologiczny

Komentarze

Znajdź swoją kategorię

1792 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.