Nowe materiały na temat żywienia na stronie WSAVA - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Nowe materiały na temat żywienia na stronie WSAVA

wsava
fot. istock
Sprawdź nowe informacje zawarte w arkuszach Globalnego Sojuszu Stowarzyszeń Producentów Żywności dla Zwierząt Domowych (GAPFA).

Jak możemy przeczytać na stronie Stowarzyszenia WSAVA ‒ Podejmujemy współpracę z GAPFA, gdy tylko pojawiła się możliwość rozwoju naszych wspólnych priorytetów, związanych z dobrostanem zwierząt domowych, żywieniem i opieką kliniczną nad zwierzętami towarzyszącymi. Mając to na uwadze, Globalny Komitet Żywieniowy WSAVA (GNC) ostatnio przejrzał serię arkuszy informacyjnych zatytułowanych „The Science of Pet Food”, stworzonych przez GAPFA, aby zwrócić uwagę na znaczenie białka, tłuszczu, węglowodanów i dodatków w diecie psów i kotów. Ze względu na to, że GNC uważa, że będą one przydatne dla naszych członków, są one teraz dostępne na naszej stronie internetowej tutaj.

WSAVA-Globalne Wytyczne dotyczące Żywienia

Globalny Komitet Żywieniowy (GNC) rozpoczął działalność w 2010 roku, a jego początkowym zadaniem było opracowanie globalnych wytycznych żywieniowych, które po raz pierwszy zostały opublikowane w 2011 roku. Celem tych wytycznych jest pomoc zespołowi weterynaryjnej opieki zdrowotnej oraz właścicielom zwierząt w zapewnieniu, że psy i koty są na optymalnym planie żywieniowym dostosowanym do potrzeb konkretnego psa lub kota.

Wytyczne dostępne są w językach: angielskim, chińskim, holenderskim, francuskim, niemieckim, japońskim, koreańskim, polskim, portugalskim, rosyjskim, hiszpańskim i wietnamskim.

Światowy Komitet Żywieniowy WSAVA oferuje eksperckie, oparte na dowodach naukowych informacje żywieniowe dla zwierząt towarzyszących, aby wspierać zespoły weterynaryjnye Komitet nie popiera, nie aprobuje, nie rekomenduje ani nie wspiera konkretnych produktów lub firm.

Zestaw narzędzi

Po wprowadzeniu Globalnych Wytycznych Żywieniowych WSAVA w 2011 roku, Globalny Komitet Żywieniowy (GNC) opracował zestaw narzędzi.

Obejmują one praktyczne narzędzia dla zespołu weterynaryjnej opieki zdrowotnej, aby ocena żywieniowa i zalecenia były bardziej skuteczne, na przykład jak formularz wywiadu żywieniowego, przewodnik żywienia pacjentów hospitalizowanych, tabele oceny kondycji ciała oraz zalecenia kaloryczne dla psów i kotów. Ponadto opracowano również materiały edukacyjne dla właścicieli zwierząt. Kolejne narzędzia są w trakcie opracowywania i będą dodawane do oficjalnej strony. Narzędzia te zostały zaprojektowane tak, aby pomóc zespołowi weterynaryjnej opieki zdrowotnej zająć się kwestią żywienia podczas każdej wizyty pacjenta oraz aby zwiększyć kluczową rolę zespołu weterynaryjnej opieki zdrowotnej jako źródła informacji o żywieniu.Źródło: Check out the new fact sheets from the Global Alliance of Pet Food Associations (GAPFA)

Czytaj także: AAHA opublikowało nowe wytyczne dotyczące żywienia i kontroli wagi

Komentarze

Znajdź swoją kategorię

1906 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

reklama

Weterynaria w terenie

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.