Lekarze weterynarii docenieni w social mediach w czasie pandemii ♥️ - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Lekarze weterynarii docenieni w social mediach w czasie pandemii ♥️

lekarzy weterynarii
fot. istock
Nastawienie opinii publicznej do lekarzy weterynarii było bardzo pozytywne podczas pandemii koronawirusa, ponieważ opiekunowie zwierząt domowych w głównej mierze polegali właśnie na zwierzętach jako towarzyszach w tym trudnym czasie.

Według Colleen Parr Dekker, dyrektor wykonawczej ds. globalnej komunikacji w Elanco Animal Health, która przemawiała na AVMA Veterinary Business and Economic Forum (14-16 października) wniosek ten pochodzi z miesięcznego przeglądu postów w mediach społecznościowych i pomaga przedstawić z właściwej perspektywy doniesienia skupiające się głównie na pandemicznych utrudnieniach w usługach weterynaryjnych.

Jej prezentacja opierała się na danych z Elanco Pulse Institute, centrum społecznościowego, które analizuje rozmowy online, aby zrozumieć nastawienie konsumentów do szeregu kwestii związanych ze zwierzętami, w tym opieki nad zwierzętami, dobrostanu zwierząt i lekarzy weterynarii w ogóle.

Dane pokazują, że w czasie pandemii zwierzęta domowe nabrały nowego znaczenia dla wielu ich opiekunów, pomagając im zmniejszyć poczucie izolacji i złagodzić utratę kontaktu z przyjaciółmi i rodziną. Jak mówi Dekker ‒ Zwierzęta naprawdę stały się ważnym elementem naszego życia podczas pandemii COVID-19 i naszej kwarantanny (…) Stały się naszymi towarzyszami, pojawiały się na telekonferencjach i zapewniały nam rozrywkę.

Dodała, że wraz ze zniesieniem lockdownu, gdy ludzie wrócili do pracy stacjonarnej, coraz częściej korzystają z mediów społecznościowych, aby podzielić się tym, jak oni i ich zwierzęta radzą sobie z lękiem separacyjnym.

W wiadomościach można usłyszeć, że właściciele zwierząt domowych mówią o długim czasie oczekiwania na wizytę u lekarzy weterynarii lub o wyzwaniach związanych z dostosowaniem się do nowej rutyny, takiej jak zostawianie i odbieranie zwierząt na parkingu. Elanco Pulse Center nie znalazł informacji na ten temat, jednak Colleen Parr Dekker powiedziała, że właściciele zwierząt więcej mówią o adopcji zwierząt i ich ubezpieczeniu. Mówią o roli swojego zwierzaka w odniesieniu do ich zdrowia psychicznego i swoim uznaniu dla lekarzy weterynarii i pracowników klinik weterynaryjnych.

Między majem 2019 a lutym 2020 roku, patrząc na posty w mediach społecznościowych w Stanach Zjednoczonych, Elanco Pulse Institute znalazł około 50 000 przeważnie neutralnych wzmianek o lekarzach weterynarii dziennie. Następnie wirus COVID-19 zaczął przetaczać się przez cały kraj, a w marcu 2020 r. wzmianki o weterynarii skoczyły do około 250 000 postów dziennie. Podczas gdy większość komentarzy była przede wszystkim neutralna, liczba pozytywnych wzrosła.

Co właściciele zwierząt domowych mówią o lekarzach weterynarii w mediach społecznościowych? Ludzie Was kochają ‒ powiedziała Dekker. Kochają to, co robicie. Widzimy ich posty, w których dziękują swoim lekarzom weterynarii za dobrze wykonaną pracę, doceniają Ciebie, Twój zawód oraz to co robisz.

Zwykle widzisz że, gdy ludzie korzystają z mediów społecznościowych, robią to, po to by narzekać, ale wcale tak nie jest, gdy używają mediów społecznościowych po to aby porozmawiać o swoim lekarzu weterynarii.

Colleen Parr Dekker

Źródło: Lots of online love for veterinarians during pandemic
Czytaj także: Zwiększony popyt na badania profilaktyczne po pandemii?

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.