Innowacje w edukacji chirurgicznej. Pobierz darmowy podręcznik! - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Innowacje w edukacji chirurgicznej. Pobierz darmowy podręcznik!

The Cutting Edge
Najnowsza książka „Podstawowe techniki chirurgii weterynaryjnej” już dostępna do bezpłatnego pobrania!

Dwóch chirurgów weterynaryjnych postanowiło podzielić się najnowszą wiedzą z dziedziny chirurgii weterynaryjnej z lekarzami weterynarii na całym świecie, udostępniając online książkę podczas Veterinary Innovation Summit 2021, który odbył się w dniach 27-29 sierpnia. Dr Jolle Kirpensteijn, jeden z dwóch współautorów, mówi: Bardzo niewiele weterynaryjnych książek edukacyjnych jest dostępnych bezpłatnie, co ogranicza dystrybucję tych ważnych zasobów do regionów świata, które najbardziej potrzebują lepszego dostępu do edukacji weterynaryjnej i opieki nad pacjentem.

Trzecie wydanie „The Cutting Edge, Basic Veterinary Surgery Techniques” zostało stworzone przez wykładowców akademickich, jak i lekarzy weterynarii pracujących w prywatnych praktykach. To wyjątkowe wydanie zostało zaprojektowane dla platformy internetowej opartej na otwartym dostępie i jest do bezpłatnego pobrania na stronie www.globalveterinarysurgery.net.

Współredaktor dr Gert ter Haar mówi: Najlepsze jest to, że studenci na całym świecie będą mogli korzystać z informacji do własnych potrzeb, poprawiając swoją wiedzę chirurgiczną i umiejętności przy minimalnych kosztach.

Ponad 400-stronicowy tom obejmuje szeroki zakres tematów chirurgicznych i nie jest poświęcony wybranym gatunkom, umożliwiając wszystkim członkom weterynaryjnego zespołu opieki zdrowotnej korzystanie z jego treści bez konieczności podejmowania dodatkowej specjalizacji.

Jak wyjaśnia dr Kirpensteijn ‒ Chcieliśmy wprowadzić książkę na rynek podczas Konferencji, ponieważ jej kluczowymi tematami były innowacyjność i poprawa dostępu do opieki w najszerszej formie jej definicji (…) Oferując wolne od opłat narzędzia edukacyjne za pośrednictwem cyfrowej i globalnej sieci, krok po kroku zmieniamy świat na lepsze. Teraz do nauki potrzebny jest tylko telefon komórkowy i połączenie z Internetem.

Bezpłatny plik do pobrania dostępny jest TUTAJ.


O autorach:

Dr Jolle Kirpensteijn i dr Gert ter Haar ukończyli studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu w Utrechcie, Holandia.

The Cutting Edge
Dr Jolle Kirpensteijn

Dr Jolle Kirpensteijn jest dyplomowanym członkiem Amerykańskiego i Europejskiego Kolegium Lekarzy Weterynarii oraz byłym przewodniczącym WSAVA. Po 20-letniej karierze akademickiej, obecnie pracuje jako Główny Lekarz Weterynarii w Hills Pet Nutrition w USA. Jolle opublikował ponad 100 artykułów naukowych, wygłosił ponad 250 wykładów na całym świecie i otrzymał kilka prestiżowych nagród. Sprawdź jego podcasty na purrpodcast.net i jego stronę internetową o chirurgii na globalveterinarysurgery.net


The Cutting Edge
dr Gert ter Haar

dr Gert ter Haar jest dyplomowanym członkiem European College of Veterinary Surgeons, rozpoczął również karierę naukową w środowisku akademickim. Wygłosił ponad 200 krajowych i międzynarodowych wykładów na temat laryngologii i chirurgii, badań słuchu u psów oraz chirurgii tkanek miękkich i chirurgii rekonstrukcyjnej u psów i kotów. W 2017 roku Gert rozpoczął pracę w prywatnej praktyce Anicura w Utrechcie, Holandia. Jego obecne badania dotyczą utraty słuchu u psów i kotów oraz brachycefalicznego zespołu obturacyjnych dróg oddechowych.


Źródło: Informacja prasowa
Czytaj także: Dwa nowe darmowe webinary od BSAVA

The Cutting Edge

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.