FELPREVA® otrzymał pozytywną opinię CVMP - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

FELPREVA® otrzymał pozytywną opinię CVMP

FELPREVA

Informacja Prasowa

Paryż, France, 13 września 2021

PRZECIWPASOŻYTNICZY PRODUKT LECZNICZY WETERYNARYJNY FELPREVA® (TIGOLANER / EMODEPSIDE / PRAZIQUANTEL) OTRZYMUJE POZYTYWNĄ OPINIĘ OD EUROPEJSKIEGO KOMITETU DS. PRODUKTÓW LECZNICZYCH WETERYNARYJNYCH (CVMP)

Planowo po zatwierdzeniu, produkt leczniczy weterynaryjny Felpreva® ma zostać dopuszczony do leczenia kotów z mieszanymi infestacjami ektopasożytów i zakażeniami endopasożytniczymi lub narażonych na nie, i będzie wskazany wyłącznie w przypadku jednoczesnego zwalczania ektopasożytów, tasiemców i nicieni.

PARYŻ, 13 września 2021 r. – Vetoquinol S.A. ogłosił, że 9-go września 2021 roku Komitet ds. Weterynaryjnych Produktów Leczniczych (CVMP) Europejskiej Agencji Leków przyjął pozytywną opinię zalecającą przyznanie pozwolenia na dopuszczenie do obrotu leku Felpreva® roztwór do nakrapiania (tigolaner, emodepsyd, prazikwantel). Felpreva® ma wskazania do leczenia inwazji endopasożytów, a także do leczenia i kontroli ektopasożytów u kotów.

Felpreva® jest preparatem złożonym w postaci roztworu do nakrapiania na skórę, do stosowania u kotów w przypadku jednoczesnego zwalczania pasożytów zewnętrznych, tasiemców i nicieni.

Cieszymy się, że otrzymaliśmy tę pozytywną opinię CVMP dotyczącą leku Felpreva® w leczeniu i profilaktyce pcheł, robaków, kleszczy i roztoczy u kotów. Rynek pasożytobójczy jest jednym z kluczowych strategicznych obszarów terapii Vetoquinol, a dzisiejszy kamień milowy oznacza ciągłe zaangażowanie Vetoquinol w tę podstawową kategorię leków weterynaryjnych – powiedział Matthieu Frechin, dyrektor generalny Vetoquinol.

Po oczekiwanej pozytywnej decyzji Europejskiej Agencji Leków w sprawie wniosku Vetoquinol S.A. o dopuszczenie do obrotu Felpreva®, produkt leczniczy weterynaryjny ma być dostępny dla lekarzy weterynarii w całej Europie w 2022 roku.

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących Felpreva®, wyślij e-mail: joanna.lenart@vetoquinol.com

Bibliografia

Podsumowanie pozytywnej opinii EMA – Felpreva. 2021. Dostępne pod adresem: https://www.ema.europa.eu/en/Medicines/veterinary/summaries-opinion/felpreva [Dostęp 10 września 2021].

O Vetoquinol

Vetoquinol to wiodąca globalna firma zajmująca się zdrowiem zwierząt, zaangażowana w dostarczanie przełomowych terapii, które poprawiają jakość życia zwierząt i wspierają różnorodne potrzeby lekarzy weterynarii na całym świecie.

Dzięki szerokiej gamie produktów weterynaryjnych przeciwpasożytniczych, Vetoquinol szybko stał się ważnym graczem na światowym rynku produktów dla zwierząt towarzyszących.

Jako niezależna firma rodzinna, skoncentrowana na lekach weterynaryjnych, Vetoquinol projektuje, rozwija i sprzedaje leki weterynaryjne i inne produkty nielecznicze w Europie, obu Amerykach i regionie Azji i Pacyfiku.

Od momentu powstania w 1933 r., Vetoquinol koncentruje się na tworzeniu silnych, wzajemnie korzystnych partnerstw z lekarzami weterynarii, budując relacje ze swoimi klientami w oparciu o pełne zaufanie, zgodnie z misją „razem osiągniemy więcej”.

Vetoquinol S.A. zatrudniał 2525 osób na dzień 30 czerwca 2021 r.

Vetoquinol S.A. jest notowany na giełdzie Euronext Paris od 2006 roku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.vetoquinol.pl lub www.vetoquinol.com

Po więcej informacji skontaktuj się:
Lek. wet. Joanna Lenart
joanna.lenart@vetoquinol.com
Product Manager in Companion Animals

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.