4 października ‒ Światowy Dzień Zwierząt! - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

4 października ‒ Światowy Dzień Zwierząt!

światowy dzień zwierząt


Światowy Dzień Zwierząt obchodzony corocznie 4 października, istnieje od 1931 roku. Święto obchodzone jest w dzień wspomnienia w Kościele Katolickim Św. Franciszka z Asyżu – patrona zwierząt i ekologii.

Światowy Dzień Zwierząt to dobra okazja by przypomnieć, że nasi czworonożni przyjaciele nie są rzeczami, a istotami żywymi, które posiadają swoje prawa (nad którymi czuwa szereg organizacji pozarządowych) i zasługują na godne traktowanie. Dziś szczególną uwagę zwracamy na warunki życia zwierząt bezdomnych i przebywających w schroniskach. Nie zapominamy o zwierzętach pokrzywdzonych, które padły ofiarami przemocy oraz tych z nielegalnych hodowli.

Październik to miesiąc dobroci dla zwierząt. Z tej okazji szkoły i schroniska, ale i inne organizacje pozarządowe, organizują zbiórki oraz dni otwarte zachęcające do adopcji. 25 października obchodzimy również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, która obowiązuje w Polsce od 1997 roku.Sprawdź nasz dział „% promocje” i zobacz specjalną ofertę z okazji Światowego Dnia Zwierząt!Czytaj także: 28.09. – Światowy Dzień Wścieklizny

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.