Vetoquinol – z pasji i oddania dla medycyny zwierząt - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Vetoquinol – z pasji i oddania dla medycyny zwierząt

W tym roku mija 20 lat, odkąd Vetoquinol pojawił się na polskim rynku. Jak wyglądały Państwa początki w Zakładach Farmaceutycznych w Gorzowie Wielkopolskim i jak wiele się od tego czasu zmieniło?

Po przekształcaniu własnościowym w 1992 roku rozpoczęła się nowa historia, prywatna firma. Potrzebowaliśmy kilku lat, aby wyjść z kłopotów, jakie większość firm sprywatyzowanych napotykały na swojej drodze rozwoju. W ciągu kolejnych 6 lat udało nam się osiągnąć poziom czołowej firmy farmacji weterynaryjnej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Kolejne 3 lata to okres stagnacji, w których ówczesny właściciel poszukiwał kolejnej drogi rozwoju firmy. Dołączenie do Vetoquinol okazało się doskonałym rozwiązaniem. Nastąpił okres dużych inwestycji w kapitał ludzki, maszyny i technologie, przynoszący cały czas wspaniały efekt w postaci zwielokrotnienia mocy produkcyjnych i trzykrotnego zwiększenia obrotów.

Wspólna historia Vetoquinol i medycyny weterynaryjnej sięga jednak 1933 r. To naprawdę kawał historii. Jakim ideom i tradycjom hołdują Państwo od początku swojej działalności?

Firmę Vetoquinol założył Joseph Frechin, który z wykształcenia był doktorem farmacji. Następnie przedsiębiorstwo przejął i rozwinął syn Etienne Frechin. Obecnie firmą zarządza wnuk Mathieu – także farmaceuta. To sprawia, że Vetoquinol opiera się na bardzo wysokich standardach etycznych, według których bezpieczeństwo oraz skuteczność terapii, poparte mocnymi dowodami laboratoryjnymi i klinicznymi, są wartościami nadrzędnymi. W ten sposób chcemy jak najlepiej służyć klientom.

Badania farmaceutyczne to zawsze długi proces, więc pole, na którym Państwo pracują, to często składowa kilku lat wytężonej pracy całego zespołu pracowników. Co odgrywa kluczową rolę w procesie dopuszczania produktów do obrotu na weterynaryjnym rynku farmaceutycznym i jacy ludzie w firmie Vetoquinol są motorem napędowym tych działań?

Wszystko zaczyna się od zdiagnozowania potrzeb klientów. Następnie szuka się innowacyjnych rozwiązań, które mogą poprawić obecne standardy leczenia. Opracowanie leku innowacyjnego trwa około 10 lat – oczywiście mowa tu o standardowych warunkach – więc trzeba szukać tego, czego dziś jeszcze nie ma. Trzeba patrzeć w przyszłość, więc potrzeba nam otwartych, wizjonerskich umysłów. Jednocześnie mówimy o „Evidence based medicine”, więc potrzeba fachowców posiadających profesjonalną wiedzę merytoryczną, naukowców potrafiących w profesjonalny sposób szukać odpowiedzi w badaniach. Mówimy o lekach, a co za tym idzie, bezpieczeństwie terapii, więc trzeba nam skrupulatności i dbałości o każdy detal. A do tego szczypta pasji, zaangażowania, talentu, kreatywności… I tak jeszcze można by długo wymieniać.

Znajdź swoją kategorię

2606 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.