Specjalista poleca ‒ dr inż. Olga Lasek - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Specjalista poleca ‒ dr inż. Olga Lasek

olga lasek

Czwarta odsłona cyklu „Specjalista Poleca” tym razem dotyczy Żywienia i Dietetyki! Swoimi TOP 3 artykułami z tej dziedziny na vetkompleksowo.pl podzieliła się z nami dr inż. Olga Lasek.

Dr inż. Olga Lasek ‒ specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących żywienia psów i kotów, zwierząt domowych oraz egzotycznych. Na co dzień pracowniczka naukowa i nauczycielka akademicka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Autorka licznych publikacji, rozdziału w podręczniku akademickim „Żywienia psów” oraz książki „PSI BUFET. 63 przepisy na zdrowe i smakowite dania dla twojego psa”. Prowadzi własną firmę – konsultuję psie i kocie miski. Naukę przemyca do praktyki w ramach cyklicznych konferencji jako organizatorka i wykładowczyni krakowskiej „szkoły żywienia psów”, gościnnie głos radiowy oraz specjalistka żywienia na krakowskich psich eventach.

Top 3 artykułów z działu ŻYWIENIE I DIETETYKA dr inż Olgi Lasek

1. Rola postępowania dietetycznego w żywieniu przewlekle chorych psów i kotów
Kliknij w zdjęcie by przeczytać artykuł

Dr inż. Olga Lasek ‒ Stosunkowo dużo informacji możemy znaleźć odnośnie postepowania żywieniowego podczas redukcji nadmiernej masy ciała. Oczywiście jest to uzasadnione bo populacja psów i kotów z nadwagą i otyłością jest bardzo duża. Jednakże problem niedożywienia oraz utrzymania chorego zwierzęcia w odpowiedniej kondycji wydaje się byś znacznie większym dietetycznym wyzwaniem, które praktycznie i syntetycznie zostało omówione w tym artykule.

2. Postępowanie dietetyczne u pacjentów z zaburzeniami wielonarządowymi
Kliknij w zdjęcie by przeczytać artykuł

Dr inż. Olga Lasek ‒ To absolutnie największe wyzwanie współczesnej dietetyki! Specjalistyczne postępowanie dietetyczne u zwierząt dobrze sprawdza się w przypadku pojedynczej choroby, ale leczenie i wspomaganie żywieniowe pacjenta z wieloma zaburzeniami jednocześnie bywa bardzo trudne. Często wymaga zastosowania wykluczających się zaleceń, a zatem modyfikacji, które pozwolą kontrolować występowanie kilku chorób jednocześnie.

3. Diety domowe – moda czy konieczność?
olga lasek
Kliknij w zdjęcie by przeczytać artykuł

Dr inż. Olga Lasek ‒ W Polsce nadal bardzo popularnym sposobem żywienia są diety domowe i często stosowane są w połączeniu z karmami przemysłowymi. Bardzo praktyczny artykuł, który jednoznacznie tłumaczy, że żywienie powinno być dobierane indywidualnie. Nie zawsze to co modne sprawdza się w żywieniu każdego psa i nie ma jednego idealnego sposobu żywienia dla wszystkich psów. Ważne aby znaleźć ten jeden odpowiedni sposób dla konkretnego pacjenta.

Reklama

Znajdź swoją kategorię

2453 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.