MSD Animal Health: Inwestujemy w zdrowie ludzi i zwierząt - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

MSD Animal Health: Inwestujemy w zdrowie ludzi i zwierząt

MSD Animal Health

MSD Animal Health może się pochwalić jednym z największych na świecie zakładów produkcyjnych zaspokajających potrzeby rynkowe w zakresie identyfikacji i monitorowania zdrowia zwierząt. Jednostka w Psarach Małych niedaleko Wrześni, która była ostatnio (13 grudnia) miejscem spotkania członków grupy z przedstawicielami rządu, to druga co do wielkości placówka tej spółki biotechnologicznej w Europie. Podczas odbywającego się w niej briefingu prasowego zaprezentowana została rozszerzającą się skala inwestycji, która jest udziałem firmy na polskim rynku. MSD Animal Health potwierdziła, że obchodząc trzydziestolecie swojej działalności w Polsce pozostaje nie tylko jednym z liderów branży weterynaryjnej w naszym kraju, ale także w Europie i na świecie.

Wydarzenie wpisywało się w jubileusz działalności MSD w Polsce, ale było również okazją do zaprezentowania skali inwestycji MSD na polskim rynku. Podczas wydarzenia zostały przedstawione plany kolejnych inwestycji w zakładzie produkcyjnym w Psarach Małych, m.in. te dotyczące uruchomienia nowej linii produkcyjnej oraz centrum edukacyjnego. Podczas spotkania Ministra Finansów Tadeusza Kościńskiego oraz Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszarda Bartosika z przedstawicielami firmy: Cyrilem Schieverem, Prezesem MSD na region Europy, Hansem-Guentherem Dittrichem, Prezesem MSD Animal Health na Europę, Rosję, Bliski Wschód i Afrykę, Pedro Silvą, który pełni rolę Dyrektora Zarządzającego MSD Animal Health na Europę Północno-Zachodnią, Mariuszem Kleszczewskim, Dyrektorem Zarządzającym MSD Animal Health na Europę Centralną oraz Dimitrim Gitasem, Dyrektorem Zarządzającym MSD Polska, zaprezentowano potencjał zakładu w Psarach Małych, była to też okazja do przedstawienia skali inwestycji MSD na polskim rynku.

Jak w swojej wypowiedzi zaznaczył Cyril Schiever:

Polska odgrywa istotną rolę w dziedzinie badań i rozwoju firmy MSD, w naszym dążeniu do przesuwania granic nauki. W ciągu ostatnich 10 lat zainwestowaliśmy ponad 300 mln dolarów amerykańskich w krajowe badania kliniczne. Pod względem liczby pacjentów zaangażowanych w prowadzone przez nas badania kliniczne w 2020 roku Polska zajmowała 3. miejsce w Europie, a 6. miejsce na świecie. […] Jesteśmy jedną z niewielu firm biofarmaceutycznych skoncentrowanych zarówno na zdrowiu ludzi, jak i zwierząt. Przykładamy wagę do związku między środowiskiem, w jakim żyjemy, oraz zdrowiem ludzi i zwierząt, dlatego przyjęliśmy podejście One Health w realizacji naszej misji ratowania i poprawy jakości życia.

Od lat misją działającej na terenie Polski firmy MSD Animal Health jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie ochrony zdrowia zwierząt i ludzi w myśl idei One Health. Ta biotechnologiczna spółka skoncentrowana jest na leczeniu i zapobieganiu chorobom zwierząt, bazując na wieloletnim i rozbudowanym zapleczu naukowym. MSD Animal Health aktywnie działa na rzecz poprawy zdrowia zwierząt i ich dobrostanu, zapewnienia konsumentom zrównoważonych dostaw wysokiej jakości żywności, a także na rzecz ochrony zdrowia publicznego i wsparcia właścicieli zwierząt i hodowców. Jest także światowym liderem zajmującym się projektowaniem, rozwojem, produkcją i dostarczaniem rozwiązań z zakresu identyfikowania i monitorowania zdrowia zwierząt domowych i gospodarskich. Jej zakłady produkcyjne i centra technologiczne można znaleźć w obu Amerykach, Europie, Izraelu, Chinach, Australii i Nowej Zelandii.

Odwołując się do historii firmy, Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ryszard Bartosik podkreślił, że wizyta przedstawicieli polskiego rządu w zakładzie produkcyjnym w Psarach Małych była okazją do omówienia znaczenia inwestycji firmy na rzecz polskiego rolnictwa oraz rozwoju wsi. Wyraził jednocześnie zadowolenie z planu rozwoju sekcji zajmującej się zdrowiem zwierząt.

Potwierdzeniem przyświecającej firmie idei i planów kolejnych inwestycji były słowa Hansa-Guenthera Dittricha, Prezesa MSD Animal Health na Europę, Rosję, Bliski Wschód i Afrykę:

W naszej działalności koncentrujemy się na innowacji, która wesprze właścicieli zwierząt oraz hodowców. Rosnąca liczba zwierząt domowych oraz zapotrzebowanie na zrównoważoną i efektywną produkcję żywności stwarza szczególne warunki rozwoju. Dlatego też zdecydowaliśmy o budowie i uruchomieniu centrum edukacyjnego oraz nowej linii produkcyjnej w Psarach Małych.

Co zdecydowanie zasługuje na uwagę podwrzesiński zakład pokrywa, aż 15% światowego zapotrzebowania na urządzenia do identyfikacji i monitoringu zwierząt. Polska dzięki szybkiemu rozwojowi staje się dobrym miejscem do inwestycji w innowacje. Dzięki MSD Animal Health, które wnosi ogromne zaplecze technologiczne, stawia na rozwój oraz współpracę z cenionymi jednostkami badawczymi, uniwersytetami, rozbudowuje krajową sieć dostawców, a jednocześnie rozszerzając sieć eksportową, mamy szansę odnieść sukces w zakresie leczenia i profilaktyki chorób zwierzęcych. Odwołując się do słów Ministra Tadeusza Kościńskiego, mamy nadzieję, że potencjał i stawianie na innowacyjność firm tj. MSD Animal Health będzie szansą dla polskiej branży weterynaryjnej na rozwój i dalszego polepszenia klimatu inwestycyjnego.

Komentarze

Znajdź swoją kategorię

2380 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Parazytologia
Parazytologia
reklama

Weterynaria w Terenie

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.