Mechanizmy, oznaki i skutki stresu u kota - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Mechanizmy, oznaki i skutki stresu u kota

Streszczenie

Zdrowie kota wynika z jego dobrego samopoczucia fizycznego, społecznego i psychicznego. W związku z tym, że stres wpływa na te wszystkie trzy wymiary, wpływa także na jego zdrowie. Dlatego bardzo ważne jest, zwłaszcza w praktyce weterynaryjnej, aby dostrzegać i potrafić ocenić objawy stresu, w celu zminimalizowania jego negatywnego wpływu na zdrowie i procesy zdrowienia kocich pacjentów.

Słowa kluczowe

stres u kota, dystres, skala stresu

Abstract

Health in cats is derived from physical, social and mental well-being. As stress affects all these three dimensions, it also affects his health. Therefore, it is very important, especially in veterinary practice, to notice and to be able to assess symptoms of stress to minimize its negative effects on health and healing processes of feline patients.

Keywords

stress in cats, distress, stress scoring system

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.