Humane Society International (HSI) wchodzi do Polski! - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Humane Society International (HSI) wchodzi do Polski!

hsi
fot. www.worldpharmatoday.com
Największa na świecie organizacja działająca na rzecz zwierząt Humane Society International (HSI) właśnie weszła do Polski! Na czele polskiego oddziału stanie Iga Głażewska.

Stowarzyszenie zostało założone w 1991 roku. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie organizacji „Humane Society International działa na całym świecie, aby promować więź między człowiekiem a zwierzęciem, ratować i chronić psy i koty, poprawiać dobrostan zwierząt hodowlanych, chronić dzikie zwierzęta, promować testy i badania bez udziału zwierząt, reagować na klęski żywiołowe i stawiać czoła okrucieństwu wobec zwierząt we wszystkich jego formach”. HSI ściśle współpracuje z władzami politycznymi, społecznościami lokalnymi i organizacjami pozarządowymi wielu państw w obszarze światowych traktatów, ustaleń dotyczących wolnego handlu, przewodniczy briefingom i pomaga w tworzeniu legislacji i przepisów obejmujących dobrostan zwierząt.

HSI prowadzi projekty ochrony przyrody w wielu krajach. Ma swoje biura w Afryce, Azji, Korei Południowej, Australii, Europie, Wielkiej Brytanii, Ameryce Łacińskiej i Ameryce Północnej. Organizacja posiada status Generalnego Konsultanta przy ONZ. Od dawna współpracuje z biznesem w dziedzinie poprawy dobrostanu zwierząt i zwiększaniu oferty produkcji roślinnej.

Humane Society International w Polsce obejmować będzie poniższe dziedziny:
  • Dobrostan zwierząt hodowlanych (np. kury i świnie);
  • Zdolności poznawcze zwierząt hodowlanych;
  • Zmiany prawne i polityki firm w zakresie dobrostanu zwierząt (np. wycofywanie jaj z hodowli klatkowej);
  • Rynek produktów roślinnych – alternatywy i trendy;
  • Przemysł futrzarski – fermy hodowlane, dobrostan zwierząt, produkcja futer ekologicznych;
  • Prawna ochrona zwierząt w Polsce, zagadnienia związane z Ustawą o Ochronie Zwierząt;
  • Globalne kampanie HSI: farmy psiego mięsa w Korei, pomoc zwierzętom w przypadku klęsk żywiołowych, handel dzikimi zwierzętami, eksploatacja zwierząt a ryzyko epidemiczne;
  • Polowanie na trofea.

Dyrektorem polskiego oddziału HSI została Iga Głażewska, która jest członkinią Polskiego Stowarzyszenia Prawników na Rzecz Zwierząt (Lawyers for Animals). Zanim dołączyła do HSI, pracowała jako prawnik w lokalnym sądzie oraz zajmowała się sprawami cywilnymi w kancelarii adwokackiej. Zaangażowana w kwestie sprawiedliwości społecznej, pracowała również pro bono jako doradca prawny w biurze porad obywatelskich. Pracowała naukowo nad prawem i etyką zwierząt, w tym prowadziła badania w Interdyscyplinarnym Centrum Etyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Występowała na licznych konferencjach poświęconych prawom i dobrostanowi zwierząt. Jako dyrektor krajowy HSI, jest odpowiedzialna za szeroki zakres programów dotyczących dobrostanu zwierząt w Polsce. Programy te obejmują wysiłki na rzecz skutecznego wdrażania prawa antykrzywdzeniowego, poprawy dobrostanu zwierząt hodowlanych, rozwiązywania konfliktów między ludźmi a zwierzętami oraz powstrzymania polowań na trofea. Iga Głażewska jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. W swojej pracy magisterskiej badała możliwość i zasadność istnienia osobowości prawnej zwierząt innych niż człowiek.*



Źródło:

Czytaj także: 22 maja obchodzimy Dzień Praw Zwierząt

Znajdź swoją kategorię

2602 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.